سه‌شنبه, 5 تير 1403
Slogan
  • ساعت : ۰۹:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ 
  • تعداد بازدید : 114
  • کد خبر : ۳۱۱۹۱
به میزبانی استان بوشهر:
برگزاری جلسه ای با عنوان "راهكارها و مدیریت مصرف آفت كش ها برای تولید محصول سالم"
در راستای حضور میدانی پژوهشگر مروجان ارشد وزارت جهاد کشاورزی، روز انتقال یافته های تحقیقاتی جلسه ای با عنوان "راهکارها و مدیریت مصرف آفت کش ها برای تولید محصول سالم " در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی؛ در این نشست هادی مصلی نژاد پژوهشگر مروج ارشد حوزه آفات کشاورزی وآفتکش ها و رئیس گروه تخصصی علوم زراعی گفت: مصرف آفتکش ها برای کنترل عوامل خسارت زا نظیر آفات، بیماری ها و علف های هرز در کشاورزی، در چارچوب مدیریت تلفیقی آفات (IPM) و به عنوان آخرین راهکار قابل توجیه بوده و توصیه می شود.

وی تاکید کرد: موضوع مهم استفاده صحیح و رعایت نکات علمی و قواعد مربوطه می باشد تا بتوان محصولی سالم و مطابق با استاندارهای قابل قبول تولید کرد، از جمله این راهکارها استفاده از آفتکش های کم خطر با دوره کارنس کوتاه و رعایت اصول صحیح سمپاشی و مصرف تناوبی آفتکش ها از گروه های مختلف با عملکرد متفاوت می باشد. 

گفتنی است؛در این فعالیت ترویجی که با هماهنگی، مشارکت و همکاری مدیریت جهاد کشاورزی دشتستان، مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و مدیریت حفظ نباتات استان بوشهر برگزار شد،کشاورزان پیشرو وکارشناسان و مروجان حاضر در جلسه با اصول علمی و صحیح مصرف آفتکش ها به منظور تولید محصول سالم آشنا شدند.

 

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0