سه‌شنبه, 5 تير 1403
Slogan
  • ساعت : ۰۹:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 267
  • کد خبر : ۲۹۹۷۹
به میزبانی موسسه آموزش و ترویج:
برگزاری جلسه برنامه‌ریزی و تدوین فعالیت‌های آموزشی – ترویجی

به میزبانی موسسه آموزش و ترویج:

برگزاری جلسه برنامه‌ریزی و تدوین فعالیت‌های آموزشی – ترویجی

 

جلسه برنامه‌ریزی و تدوین فعالیت‌های آموزشی – ترویجی برای مدیریت آفت کرم برگخوار پاییزه با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات کشور،مؤسسه تحقیقات گیاهپزشکی و نمایندگان دفاتر مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی در این جلسه مجتبی نساجی مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران ومشاغل کشاورزی بر اهمیت آموزش و ترویج درآگاهی بخشی و اطلاع رسانی به جامعه بهره‌برداران و کشاورزان در ردیابی، شناسایی و مدیریت آفت کرم برگخوار پاییزه تاکید نمود.

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دفاتر در خصوص اجرایی نمودن برنامه‌های آموزشی – ترویجی بیان بیان داشت: با توجه به شرایط موجود، برنامه‌های آموزشی- ترویجی انبوهی و رسانه‌ای که مبتنی بر اطلاع رسانی سریع به جامعه بهره‌برداران می‌باشد در اولویت است.

در ادامه مرادی، معاون دفتر پایش و تحلیل خطر سازمان حفظ نباتات ضمن ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت آفت کرم برگخوار پاییزه در کشور گفت: آلودگی به این آفت از مزارع ذرت شهرستان ارزوئیه استان کرمان برای اولین بار در کشور گزارش شده است و در حال حاضر استان‌های کرمان، جنوب کرمان، فارس و هرمزگان آلوده به این آفت می باشند.

مرادی در پایان با توجه به دامنه میزبانی وسیع این آفت برای محصولات زراعی استراتژیک گندم، ذرت، نیشکر، سوروگوم و سرعت انتشار آن به استانهای همجوار نظیر سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان بر لزوم آگاهی بخشی و افرایش سطح دانش کارشناسان و بهره‌برداران بخش کشاورزی تأکید نمود.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.10.0
    V6.1.10.0