يکشنبه, 23 خرداد 1400
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ 
گزارش عملكرد سال 99 و برنامه‌های اثربخش سال 1400 مدیریت هماهنگی ترویج كشاورزی استان‌های بوشهر و اردبیل ارایه شد

گزارش عملکرد سال 99 و برنامه‌های اثربخش سال 1400 مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان‌های بوشهر و اردبیل ارایه شد

مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استان های بوشهر و اردبیل گزارش عملکرد سال 99 و برنامه های اثربخش سال 1400 خود را در نشستی با حضور رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و اعضای شورای مدیران موسسه روز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه سال جاری به صورت مجازی ارایه کردند.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در این نشست، دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به نحوه بیان عملکرد مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استانها گفت : ارایه این گزارش‌ها به صورتی باشد که وضعیت موجودی که قبل از انجام فعالیت‌های ترویجی بوده به تصویر کشیده شود و سپس اثربخشی این فعالیت‌ها در عرصه مشخص شود.

دکتر مویدی افزود : آنچه حایز اهمیت است، کمیت فعالیت‌ها نیست بلکه اثربخش بودن آنهاست. بهتر است تعداد انگشت شماری از فعالیت‌های ترویجی که منجر به حل مسایل و مشکلات کشاورزان شده و اثر خود را در عرصه نشان داده است، بیان شود.  

 

 

گفتنی است در این نشست، مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی استان‌های بوشهر و اردبیل ضمن ارایه گزارش اهم فعالیت‌های ترویجی استان در سال 99، برنامه های سال 1400 خود را ارایه کردند و فعالیت‌های اثربخش ترویجی را برشمردند.

مهندس شهریار مرشدی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان بوشهر، طرح پرورش بز نژاد عدنی و پرورش بلدرچین که منجر به اشتغال و افزایش درآمد زنان روستایی و عشایری شده است، انعقاد تفاهم نامه با اتحادیه شرکت‌های تعاونی تولید، تشکیل کمیته فنی برنامه‌ریزی ترویجی، تهیه طرح آموزشی ترویجی مبارزه با ملخ صحرایی، بازار مجازی برای فروش محصولات زنان روستایی، پیشتازی در افتتاح استودیو کشاورز استان، برگزاری اولین مسابقه استانی عکس ترویجی ویژه مروجین پهنه و حضور فعال و کسب افتخارات در جشنواره رسانه‌های کشاورزی را از فعالیت‌های ثربخش ترویجی آن استان معرفی کرد.

 

مهندس ضیاءچهره مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان اردبیل، در این نشست، اقدامات شاخص و اثربخش آن مدیریت را برشمرد و گفت : تهیه طرح اصلاح الگوی کشت محصولات زراعی و باغی و تدوین سند راهبردی توسعه بخش کشاورزی استان، ترویج و توسعه سیستم‌های نوین آبیاری، ترویج بیمه محصولات کشاورزی، پشتیبانی از تولید و بهره‌برداران بخش کشاورزی در قالب طرح یاوران تولید و ترویج و توسعه کشت نشائی محصولات زراعی و باغی را جز این فعالیت‌های اثربخش معرفی کرد.   

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0