سه‌شنبه, 7 بهمن 1399
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ 
رییس اداره منابع انسانی و رفاهی موسسه آموزش و ترویج كشاورزی از جدیدترین اخبار منابع انسانی خبرداد

رییس اداره منابع انسانی و رفاهی  موسسه آموزش و ترویج کشاورزی از جدیدترین اخبار منابع انسانی خبرداد

نیروی انسانی اجزای زنده و پویای پیکر هر مجموعه‌ای هستند. اندیشمندان مدیریت منابع انسانی بر این باورند که سازمان‌های پیشرو در هزاره‌ی جدید، تنها از طریق به‌کارگیری الگوهای پیشرفته توسعه نیروی انسانی، یادگیری سازمانی و راهبردهای توسعه و بالندگی قابلیت‌های کارکنان، می‌توانند پاسخگوی نیازهای سازمان آن هم با سرعت و انعطاف بیشتری باشند. توسعه منابع انسانی یکی از مهم‌ترین اهداف راهبردی سازمان‌های پیشرو عصر کنونی است که به منظور ارتقای سطح دانش، مهارت، تجربه و کیفیت، تعالی و عملکرد سرمایه‌های سازمان و حتی تغییر ویژگی‌های فردی کارکنان، به مدیریت ارشد چنین سازمان‌هایی ابلاغ می‌شود. سلامت و عملکرد درست تک به تک افراد، تاثیر مستقیم روی عملکرد و بازدهی فعالیت‌های مجموعه دارد. در واقع کارکنان هر دستگاه بزرگترین سرمایه محسوب می‌شوند، به همین دلیل یکی از راه‌ها، برای پیشبرد اهداف هر مجموعه، توجه به اهمیت مدیریت منابع انسانی است.

حمیدرضا اسداله رییس اداره منابع انسانی و رفاهی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در گفتگوی اختصاصی با روابط عمومی موسسه جدیدترین اخبار و اطلاعات پرسنل را اعلام کرد. وی در مورد افزایش 50% حقوق کارکنان اعضای غیر هیات علمی گفت: همانطور که استحضار دارید نامه‌ای از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در خصوص تغییرات درصدهای رتبه‌های مقدماتی تا رتبه‌های عالی دریافت شد، که بر این اساس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی درصدهای مربوطه را تغییر و منجر به افزایش حدود 30% از احکام اعضای غیر هیات علمی شد، پس از آن در آبان ماه سال 1399 نامه دیگری از وزارت علوم مبنی بر تغییر درصدها بر اساس 50% از فصل پنجم و ششم آیین‌نامه ابلاغ شد که در حال حاضر با توجه به برگزاری جلساتی که در این خصوص با مدیریت منابع انسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مقرر شد از تاریخ یکم بهمن ماه سال جاری یعنی 2 ماه آخر سال احکام همکاران غیر هیات علمی 50% درصد رشد پیدا کند.

مهندس اسداله با اشاره به افزایش فوق‌العاده مدیریت اعضای غیر هیات علمی بیان کرد: پس از تصویب نسخه جدید آیین‌نامه اعضای غیر هیات علمی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی مورخ 1/7/1399 مقرر شد، آیین‌نامه جدید برای تمام موسسات اجرایی شود. بر این اساس فوق‌العاده مدیریت همکاران غیر هیات علمی موسسه به‌صورت آشکار در حکم کارگزینی آنها اعمال شود.

در نرم‌افزار کارگزینی سیاق فوق‌العاده مدیریت در قسمت جذب و فوق‌العاده شغل اضافه می‌شد، اما با توجه به نسخه جدید فوق‌العاده مدیریت به‌عنوان یک بند مستقل در حکم آورده می‌شود و بر این اساس فوق‌العاده مدیریت‌های اعضای غیر هیات علمی از کارشناس مسؤول تا مدیرکل با توجه به آیین‌نامه جدید افزایش پیدا کرده است.

اجرای رتبه همکاران غیر هیات علمی بر اساس شیوه‌نامه جدید سازمان به چه صورت است؟

طی چندین جلسه متعدد با سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و نظر کارشناسی شیوه‌نامه جدید ارتقای رتبه صادر و از طریق سازمان به موسسات ابلاغ شد. بر این اساس  بیشترین امتیاز برای ارتقای رتبه در مدرک تحصیلی و آموزش می‌باشد.

درخصوص سیستمی کردن بایگانی پرسنلی موسسه توضیحاتی را بفرمایید.

با توجه به تصمیمات گرفته شده، سیستم بایگانی سنتی به سیستم بایگانی الکترونیکی در حال تغییر است که حدودا 320 پرونده در حال اسکن و الکترونیکی کردن می‌باشد. لازم به ذکر است ابتدا تمامی پرونده‌ها مرتب شده و سپس اسکن و به صورت الکترونیکی اجرایی خواهد شد.

از منازل سازمانی که در اختیار موسسه قرار دارد بگویید.

پس از ادغام معاونت ترویج با موسسه علمی کاربردی و تشکیل موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، تعدادی از منازل سازمانی موجود در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در اختیار این موسسه قرار گرفت که به‌منظور درخواست همکاران برای این منازل سازمانی با توجه به آیین‌نامه موردنظر جلساتی برگزار می‌شود و افراد برای استفاده از این منازل به مدت 5 سال مشخص خواهند شد.

گزارش مانده مرخصی همکاران را چه‌طور تا پایان سال تنظیم می‌کنید؟

با توجه به در دستور قرار گرفتن ارایه گزارش مانده مرخصی همکاران، مقرر شد این گزارش حداکثر تا پایان دی ماه یا اواسط بهمن ماه، به همکاران اعلام گردد.

در مورد یکپارچه شدن سیستم کارگزینی موسسه با سازمان تحقیقات به نام نرم افزارهمتا چه صحبتی دارید؟

از ابتدای بهمن سال 98 تاکنون تمام احکام پرسنلی همکاران شامل اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی در سیستم کارگزینی همتا (سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی ) اعمال و منجر به صدور حکم گردیده است.

آخرین موضوعی که با رییس اداره منابع انسانی و رفاهی موسسه گفتگو شد درخصوص جلسات  نقل و انتقال و انتصابات بود. حمیدرضا اسداله در این باره گفت: با توجه به اینکه افرادی متقاضی انتقال به‌صورت مامور به موسسه و یا انتقال از موسسه به بیرون هستند، جلساتی با عنوان نقل و انتقال برگزار می‌شود که درخواست افراد برای مامور شدن به این موسسه و یا بر عکس برای مامور شدن به سایر مجموعه‌های وابسته به وزارت جهادکشاورزی در این جلسات بررسی و تصویب خواهد شد. در خصوص جلسات انتصابات با توجه به اختصاص پست بالاتر از سوی مدیر مربوطه به همکار، موضوع در جلسه انتصابات مطرح و پس از تصویب حکم ارتقای پست سازمانی صادر خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0