پنج‌شنبه, 8 آبان 1399
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ 
حضور رییس موسسه آموزش و ترویج كشاورزی در مراسم وبیناری افتتاح كانون‌های یادگیری افتخاری كشاورزی در تربت حیدریه

حضور رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در مراسم وبیناری افتتاح کانون‌های یادگیری افتخاری کشاورزی در تربت حیدریه

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نقل از پایگاه خبری سازمان جهادکشاورزی استان خراسان رضوی، دکتر علی‌اکبر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در مراسم افتتاحیه کانون‌های یادگیری افتخاری کشاورزی که به‌صورت مجازی در مزرعه نمونه خزائی در بخش رخ تربت حیدریه برگزار شد،  گفت: سالانه بیش از 126 میلیون تن محصولات کشاورزی توسط فعالان عرصه کشاورزی تولید می‌شود که دانش و مهارت کشاورزان باعث شده است رشد سریعتر و بهتری را در عرصه تولید محصولات کشاورزی شاهد باشیم.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به هزار و 900 کانون یادگیری در کشور اظهار کرد: این کانون ها توسط خود کشاورزان راه‌اندازی شده است تا اطلاعات، تجربیات، آموزه‌ها و رمز موفقیت قهرمانان تولید را در اختیار سایر کشاورزان قرار دهد.

دکتر علی اکبر مویدی در ادامه سخنان خود تولیدکنندگان نمونه بخش کشاورزی در سطح ملی، استانی یا شهرستانی را ظرفیت مهم دیگری در بخش کشاورزی برشمرد و گفت: این کشاورزان نمونه، توان و تمایل انتقال دانش و تجربه حرفه خود را به دیگر کشاورزان دارند و کار تدریس در دوره‌های آموزشی کانون‌های یادگیری و ترویجی افتخاری را برعهده دارند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز به‌طور همزمان 80 کانون یادگیری افتخاری در همه شهرستان‌های خراسان رضوی افتتاح شد تا 337 هزار بهره‌بردار بخش کشاوزی استان با هدف افزایش راندمان تولید در واحد سطح و کاهش هزینه تولید و قیمت تمام شده با بهره از تجربیات یکدیگر زمینه رشد حوزه کشاورزی را فراهم کنند .

وی افزود: کانون‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسید در زیربخشهای مختلف کشاورزی از جمله محصولات زراعی، دام سبک و سنگین، طیور، باغی، صنایع تبدیلی و حوزه آب و خاک فعالیت دارند .

مهندس محمد رضا اورانی افزود: اکتفا به اعتبارات دولتی برای آموزش بهره‌برداران کافی نیست، بلکه باید از ظرفیت و مشارکت کشاورزان پیشرو استفاده کنیم. آموزش کشاورزی پرثمرترین نوع آموزش است.

وی سهم آموزش و ترویج در رشد و پیشرفت بخش کشاورزی را ۸۲ درصد اعلام کرد و گفت: کشاورز از بهره‌بردار پیشرو بیشتر آموزش را قبول می‌کند. ما به این ۸۰کانون متوقف نخواهیم شد، توسعه در دستور کار ما است. افق ما وجود یک کانون افتخاری یادگیری در هر روستای استان است.

گفتنی است، در این مراسم که به‌صورت وبینار در سطح کشور پخش می‌شد به صورت نمادین تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین کشاورزان و سازمان جهاد کشاورزی و رییس جهاد کشاورزی شهرستان تربت حیدریه و عبد الرضا خزائی قهرمان کشوری تولید در مدیریت مزرعه امضاء شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0