پنج‌شنبه, 8 آبان 1399
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ 
پیام مشاور وزیر و مدیركل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی زن روستایی

پیام مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی زن روستایی

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان روستایی و عشایری با ارسال پیامی به مناسبت روز جهانی زنان روستایی (۱۵ اکتبر) گفت: این روز فرصتی برای آگاهی از تلاش‌ها، توانمندی‌ها، نیازها و نقش اساسی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار کشور است.

روز جهانی زن روستایی یادآور تلاش‌ها، توانمندی‌ها و نیازهای زنان روستایی و عشایری و کوشش برای متناسب‌سازی فرصت‌ها، امکانات، منابع مادی و غیر مادی با ظرفیت‌های آن‌ها است.

از این رو مخاطبان  روز جهانی زن روستایی و حاملان پیام این روز، برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران هستند. افرادی که مسیر رشد و توسعه کشور را تنظیم و اهداف آن را ترسیم می‌کنند.

مشارکت زنان روستایی و عشایری در فرایند رشد و توسعه، علاوه بر آن که دستیابی به اهداف آن را تسهیل و تسریع می‌کند، توسعه متوازن با اهداف عدالت‌خواهانه را تحقق‌پذیر می‌کند.

به این ترتیب انتظار می‌رود، برنامه‌های توسعه کشور با توجه بیشتر به زنان روستایی و عشایری تنظیم شود و این گروه نه به‌عنوان افرادی که از نتایج توسعه بهره‌مند می‌شوند، بلکه به مثابه افرادی که به فرایند رشد و توسعه کمک می‌کنند، از جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ها برخوردار شوند و به خدمات آموزشی – ترویجی، بهداشتی و منابع مالی و اعتباری بیشتری دسترسی یابند.

پانزده اکتبر مقارن با بیست و چهارم مهرماه را به  زنان روستایی و عشایری سخت کوش و پر توان این سرزمین تبریک می گویم.

سلامت و سربلند باشید

فروغ‌السادات بنی‌هاشم

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0