سه‌شنبه, 7 بهمن 1399
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ 
استقرار قرارگاه عملیاتی آموزشی ترویجی در سیستان و بلوچستان

استقرار قرارگاه عملیاتی آموزشی ترویجی در سیستان و بلوچستان

نشست صمیمانه‌ای با حضور دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس خان‌محمدی مدیرعامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی و اعضای مجمع ملی خبرگان کشاورزی استان سیستان و بلوچستان روز دوشنبه 24 شهریورماه سال جاری در موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در این نشست صمیمانه در خصوص همکاری‌های مشترک آموزشی و ترویجی و انتقال یافته‌ها در طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان گفتگو شد.

علی‌اکبر مویدی با اشاره به اهمیت توجه به مناطق محروم کشور و استفاده از افراد دلسوز و روستازاده که مشکلات و مسایل کشاورزان را از نزدیک لمس کرده باشند در محرومیت‌زدایی و شکوفایی کشاورزی و تولید ثروت در استان‌های کم‌برخوردارتر کشور گفت: ترویج نقطه اتصال کشاورزان به وزارت جهادکشاورزی و دستگاه‌های متولی است. باید شرایطی فراهم شود تا تشکل‌ها و NGO ها فرصت همکاری بیشتر با آموزش و ترویج را پیدا کنند.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به اینکه خوشبختانه مسؤولیت آموزش و ترویج طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان در حال حاضر به‌طور کامل به عهده موسسه آموزش و ترویج کشاورزی گذاشته است اظهار داشت: قرارگاه عملیاتی آموزشی – ترویجی در سیستان مستقر می‌شود و در افتتاح این قرارگاه به مدت سه ماه اینجانب و تعدادی پژوهشگر مروج ارشد بخش کشاورزی و محققان درجه یک تخصصی موضوعی در قرارگاه حضور خواهیم داشت و این طرح با جدیت پیگیری و اجرا می‌شود.

مویدی افزود: هدف ما تربیت نیروی جوان ماهر آماده برای اشتغال در بخش کشاورزی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و حتی تحقق مهاجرت معکوس است، برای این منظور باید هنرستان‌های کشاورزی به‌صورت مرکز آموزش و توسعه احیا ‌شوند و همچنین در مناطق کم برخوردارتر مثل دشت سیستان آموزش به‌صورت جدی‌تر و با استفاده از ظرفیت‌های محققان و مروجان اهل فن و دانش صورت پذیرد.

در پایان این نشست مقرر شد، مجمع ملی خبرگان کشاورزی تفاهم‌نامه‌ عملیاتی ویژه و قابل پیگیری در عرصه را با موسسه آموزش و ترویج کشاورزی  منعقد کند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0