چهارشنبه, 9 مهر 1399
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ 
تشكیل كارگروه ملی ترویج پیشگیری از شیوع ویروس كرونا “كووید 19 ” در جامعه روستایی و عشایری كشور در موسسه آموزش و ترویج كشاورزی

تشكیل كارگروه ملی ترویج پیشگیری از شیوع ویروس كرونا كووید 19 در جامعه روستایی و عشایری كشور در موسسه آموزش و ترویج كشاورزی

مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی با بیان این‌که، از دی ماه سال جاری، دنیا با یک بحران مهمی به نام شیوع بیماری ویروسی جدید" کرونا کووید 19" مواجه شده است، گفت: این ویروس در کشور ما نیز شیوع پیدا کرده و موجب ابتلای جمعیت کثیری از مردم و مرگ تعداد زیادی از هم‌وطنان ما شده است.

دکتر اسماعیل کرمی دهکردی افزود: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، همه ما مسئول هستیم. نه تنها پزشکان، پرستاران، کارشناسان بهداشت و مسئولان مرتبط، بلکه عموم مردم، کارشناسان و مروجان کشاورزی، کشاورزان، زنان، کودکان و جوانان روستایی و عشایری نیز باید به نوبه خود در این زمینه مشارکت فعال داشته باشند.

وی با اشاره به این‌که دانشمندان و پزشکان، هر روز ابعاد جدیدی از ویژگی‌های این ویروس را شناسایی می‌کنند تصریح کرد: دانش ما هر روز نسبت به روزهای قبل در باره این بیماری بیشتر می‌شود.

دکتر کرمی دهکردی اظهار کرد: در این راستا، موسسه آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، کارگروهی تحت عنوان «کارگروه ملی ترویج پیشگیری از شیوع ویروس کرونا (کووید 19) در جامعه روستایی و عشایری کشور» جهت هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان‌های مرتبط، جهت راهبری و تهیه دستورالعمل‌های لازم، تهیه محتوا، اطلاع‌رسانی و هدایت کارشناسان و مروجان کشاورزی، و ارائه توصیه‌های ترویجی موثق به کشاورزان، جوامع روستایی و عشایری و آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان رشته‌های کشاورزی در مورد پیشگیری از ابتلا به این بیماری تشکیل شده است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0