چهارشنبه, 9 مهر 1399
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ 
ارزیابی و بررسی آموزش‌های مهارتی بهره‌برداران و فعالیت‌های توسعه كسب و كار در استان فارس

ارزیابی و بررسی آموزش‌های مهارتی بهره‌برداران و فعالیت‌های توسعه کسب و کار در استان فارس

  به منظور بررسی آموزش‎‎های مهارتی بهره‌برداران و همچنین فعالیت‌های مرتبط با توسعه کسب و کار و کارآفرینی استان فارس، مهندس مهرورزان مدیر نظارت و ارزیابی مؤسسه، دکتر مختاری رییس مرکز کارآفرینی و مهندس یزدان‌دوست کارشناس مسؤول آموزش‌های مهارتی بهره‌برداران به استان فارس عزیمت و به اتفاق معاون آموزشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی و رؤسای ادارات آموزش بهره‌برداران و مسؤول کارآفرینی مرکز، از واحدهای تولیدی بهره‌بردارانی که در دوره‌های مهارتی آموزش بهره‌برداران شرکت کرده بودند  بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، گروه اعزامی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی از دوره‌های مهارتی آموزش بهره‌برداران مشتمل بر زعفران‌کاری در منطقه چنارو، گلخانه خانگی حیدرآباد جهرم، واحد پرواربندی شترمرغ در قطب آباد، پرورش قارچ‌های دارویی در فسا بازدید کردند.

در ادامه از دوره‌های آموزش مهارتی در حال برگزاری در واحد آموزشی جهرم، شامل آموزش‌های مهارتی پرسنل نیروهای مسلح در دو رشته کشت گیاهان دارویی و پرورش قارچ خوراکی و همچنین رشته گیاهان دارویی ویژه سنجش مهارت نیز بازدید شد. سپس از حوضچه طراحی شده توسط آبخیزداری استان برای مهار سیل‌های فصلی منطقه «گلدام‌چه» بازدید شد.

در این برنامه بازدید، دکتر مختاری و مهندس مهرورزان بدون هماهنگی قبلی به دو مرکز جهادکشاورزی کردیان و فساء استان فارس رفتند و با مروجان پهنه و مسؤول مرکز در خصوص تعامل محققان معین با مرکز، نحوه به‌روز‌رسانی اطلاعات و دانش مروجان و امکانات و تجهیزات مراکز تبادل نظر شد.

 در ادامه برنامه، جلسه‌ای با حضور رییس مرکز کارآفرینی و مدیر نظارت و ارزیابی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، مسؤول کارآفرینی مرکز و جمعی از کارآفرینان استان در راستای بررسی اهداف مرکز کارآفرینی برگزار شد.

در این جلسه ایجاد و تقویت شبکه کارآفرینی استان فارس در بخش کشاورزی با محوریت موسسه مورد بحث قرار گرفت و مسائل مهم مطرح شده در این نشست عبارت بودند از: ایجاد پایگاه داده به‌صورت پرتال چندزبانه از کارآفرینان استان فارس؛ برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی مورد نیاز کارآفرینان استان به‌ویژه در حوزه مدل‌های کسب و کار؛ برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارت آپی در سطح استان با مشارکت پارک علم و فناوری و پیگیری کاهش و روان‌سازی مجوزهای مورد نیاز برای آغاز کسب و کارهای نوپا.

 گفتنی است، استان فارس با 602 پهنه و 572 مروج یکی از مهمترین استان‌های کشور می‌باشد. علی‌رغم اینکه استان از جمله استان‌های محروم نیست اما متأسفانه به لحاظ تجهیزات و امکانات در اختیار مراکز جهادکشاورزی می‌توان این استان را در زمره استان‌های محروم در نظر گرفت.  مسؤولیت پذیری مروجان پهنه و مسؤولان این مراکز به گونه‌ای بوده که  علیرغم تجهیزات ناکافی، در صدد تحقق اهداف و ماموریت‌های واگذار شده برآمدند. به گزارش گروه اعزامی، دو مرکز بازدید شده نیازمند تکمیل و تجهیز و نوسازی می‌باشند.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0