• EN
يکشنبه, 22 تير 1399
اجرای برنامه عملیاتی "تربیت كشاورزان آینده" در نشست مشترك موسسه آموزش و ترویج كشاورزی و دفتر فنی و حرفه‌ای و كاردانش وزارت آموزش و پرورش بررسی شد
 ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اجرای برنامه عملیاتی "تربیت کشاورزان آینده"  در نشست مشترک  موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش بررسی شد


جلسه‌ای با هدف بحث و بررسی پیرامون همکاری دو جانبه، برای اجرای برنامه عملیاتی "تربیت کشاورزان آینده"، پیگیری مطالبات قراردادهای برون‌سپاری  وضعیت رشته‌های کشاورزی مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی و دوره‌های سنجش مهارت، با حضور مهندس آذرکیش مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، دکتر ارکیده حیدرنژاد معاون آموزشی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و معاونان و روسای ادارات دو مجموعه، روز 31 اردیبهشت ماه سال جاری در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

در ابتدا معاون آموزشی موسسه، ضمن تبیین برنامه آموزش و تربیت کشاورزان آینده و نقش وزارت جهاد کشاورزی در اجرایی کردن اهداف کمی و کیفی این برنامه، گفت: گام نخست در این راستا افزایش0/3 درصدی سهم آموزش‌های متوسطه کشاورزی با توجه به الزامات و تکالیف قانونی و میزان اعتبارات تعریف شده است.

 دکتر ارکیده حیدرنژاد خاطرنشان ساخت: همکاری بیش از پیش دو وزارتخانه، راه‌کار برون‌رفت از چالش‌های موجود از جمله عدم تمایل نوجوانان و جوانان به عرصه آموزش کشاورزی است.

در ادامه جلسه، مدیرکل دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش وز ارت آموزش و پرورش، با تاکید بر اعلام نیاز برای تدوین رشته‌های جدید کشاورزی، اظهار کرد: با توجه به تقاضای بازارکار، بازنگری رشته‌های موجود و اجرای آن‌ها و همچنین برگزاری دوره‌های سنجش مهارت کشاورزی از نظر وزارت آموزش و پرورش با اولویت مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی وزارت جهادکشاورزی است.

شهرستانی معاون دفتر فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز گفت: پرداخت مطالبات قراردادهای آموزشی، برون‌سپاری وزارت جهادکشاورزی از برنامه‌های کوتاه‌مدت وزارت آموزش و پرورش است.

در بخش دیگری از این جلسه، مسایل و مشکلات اجرایی مراکز آموزش و هنرستان‌های مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان،  برنامه‌ریزی جامع به منظور اعتباربخشی به دیپلم کشاورزی در بخش مربوطه، اجرای کیفی دوره‌ها، فرهنگ‌سازی به‌منظور ارتقاء جایگاه و هدایت هدف‌مند فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها توسط وزارت جهاد کشاورزی، به‌عنوان راه‌کاری موثر برای ترمیم هرم نیروی انسانی ماهر و کارآمد بخش کشاورزی و جهش تولید مطرح شد.

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0