• EN
يکشنبه, 22 تير 1399
آموزش‌های مرحله منتورینگ طرح ملی كسب و كار زنان روستایی و عشایری از راه دور برگزار شد
 ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

آموزش‌های مرحله منتورینگ طرح ملی کسب و کار زنان روستایی و عشایری از راه دور  برگزار شد


 

آموزش‌های مرحله منتورینگ طرح ملی کسب و کار زنان روستایی و عشایری از راه دور  برگزار شد

 آموزش‌های مرحله منتورینگ طرح ملی کسب و کارهای ایجاد شده یا توسعه ‌یافته، به ‌روش برنامه راهبرد نظام‌مند کسب و کارهای خرد زنان روستایی و عشایری بر اساس الگوی  LNSIE در قالب چهار جلسه آموزشی از طریق ویدئو کنفرانس، با حضور بیش از 200  کاربر در روزهای، 22،21، 27 و 28 اردیبهشت ماه سال جاری،  برای 18 استان کشور اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، این برنامه آموزشی در زمینه مدل‌سازی منتورینگ کسب و کارهای ایجاد شده یا توسعه یافته زنان روستایی و عشایری با الگوی LNSIE  است، که قرار بود به صورت میدانی انجام شود، اما با  برنامه‌ریزی گروه کارآفرینی و بهبود کسب و کار دفترتوسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری، طی چهار جلسه آموزشی از راه دور به روش ویدئو کنفرانس با تدریس دکتر سپهری و دکتر وحید فرهودی برگزار شد.

مخاطبان این دوره آموزشی، مربیان حرفه‌ای کسب و کار، آموزش دیده  توسط  مشاوران  طرح بودند. هدف از اجرای این دوره، ارایه آموزش‌های مربوط به کسب و کار و آموزش روش تکمیل فرمت منتورینگ توسط مربیان برای هریک از زنان روستایی دارای کسب و کار و افراد  تحت پوشش آن‌ها می‌باشد.

گفتنی است، دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری از سال 1396 توانمندسازی زنان روستایی و خانوارهای تحت پوشش در سه سطح فردی، اجتماعی و اقتصادی با اجرای طرح ملی توسعه کسب و کار پایدار، با برنامه جامع ترویج کارآفرینی و بهبود کسب و کارهای خرد زنان روستایی را در دستور کار خود قرار داد. به‌همین منظور اقدام به تدوین و اجرای "برنامه ملی راهبرد نظام‌مند کسب و کارهای خرد زنان روستایی و عشایری بر اساس الگویLNSIE  الگویی نوین، مؤثر و منطقه‌ای در جهت توانمندسازی، ایجاد و توسعه کسب و کارهای خرد و بهبود معیشت زنان روستایی و عشایری کرد.

در این طرح، کارشناسان و مدیران با طی کردن دوره‌های مهارت‌های زندگی شغلی، مفاهیم کسب و کار، شروع کسب و کار، رشد کسب و کار و در نهایت توسعه کسب و کار مبتنی بر خلق مدل کسب  و کار، در طول نُه روز به‌مدت 100 ساعت اقدام به فراگیری این مهارت‌ها می‌کنند. فراگیران دوره پس از طی 5 گام بسته LNSIE  موفق به دریافت گواهینامه مربی‌گری از سازمان جهاد کشاورزی استان می‌شوند، تا بتوانند این دوره‌ها را برای توانمندسازی جامعه زنان روستایی در راستای اشتغال و ایجاد کسب و کارهای پایدار پیاده‌سازی کنند.

اصول کلی این طرح؛ تربیت مربی حرفه‌ای کسب و کار، آموزش ایجاد رشد و توسعه کسب و کار به جامعه محلی، منتورینگ و ارائه مشاوره‌های لازم و  بازاریابی و فروش می‌باشد.

اجرای این برنامه چهار ماه در هر شهرستان به طول می‌انجامد و برنامه توانمندسازی در 5 دوره 3 روزه به مدت 100 ساعت در هر شهرستان اجرا می‌شود.


 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0