• EN
چهارشنبه, 14 خرداد 1399
فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی كسب و كارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) در رونق صادرات محصولات كشاورزی تشریح شد
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی کسب و کارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) در رونق صادرات محصولات کشاورزی تشریح شد

 

رییس مرکز کارآفرینی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در سومین همایش توسعه صادرات منطقه آزاد ماکو که روز 13 آبان ماه  سال جاری برگزار شد، فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) در رونق صادرات محصولات کشاورزی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نقل از پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو، در سومین همایش توسعه صادرات منطقه آزاد ماکو،‌ دکتر حمیدرضا مختاری مشاور  وزیر  جهادکشاورزی و رییس مرکز کارآفرینی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با تشریح فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی استارت‌آپ‌ها در رونق صادرات محصولات کشاورزی گفت:‌ اضافه تولید، ضایعات زیاد، مشکل در فروش، کیفیت پايین محصولات، عدم شناخت بازارهای هدف، عدم بسته‌بندی مناسب، بازاریابی و چالش فضای دیجیتالی از جمله مشکلات موجود در تولید محصولات کشاورزی هستند.

وی افزود: ‌استارت‌‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع در دنیای کنونی ایفا می‌کنند. دور زدن تحریم‌ها، خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد کشاورزی، کسب و کارهای متنوع جدید، فناوری‌های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می‌رود که پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است تا اینگونه بتوانند بهره‌مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد دانش ‌بنیان به‌دست بیاورد.

 مختاری با اشاره به اینکه‌ کشاورزی، یکی از بخش‌های مهم اقتصاد هر کشوری از جمله ایران است ادامه داد: کشاورزی در کنار تامین بخش مهمی از مایحتاج زندگی مردم، هزاران شغل را نیز به خود وابسته کرده است و امرار و معاش بسیاری از مردم از طریق آن می‌گذرد. البته کشاورزی در سال‌های گذشته دست‌خوش تغییرات بسیاری شده است که از آن جمله می‌توان به استفاده از تکنولوژی‌های نوین و همچنین فعال شدن استارت‌آپ‌ها در این حوزه اشاره کرد.

وی با اذعان براینکه استفاده از استارت‌آپ‌ها به رونق کشاورزی و خدمات مرتبط با آن منجر شده است، گفت: شبکه سازی و دسترسی به زنجیره‌ها توسط استارتاپ‌ها در راستای توسعه کسب و کار می‌تواند موثر واقع شود و خوشبختانه امروزه تعداد استارت‌آپ در حوزه کشاورزی فعالیت خود را با جدیت شروع کرده‌اند.

مختاری خاطر نشان کرد:  در وزارت جهادکشاورزی ۸۷ هزار نفر تحت آموزش و توانمندسازی فعالان حوزه کشاورزی با استفاده از استارت‌آپ‌ها و شتابدهنده‌ها قرار گرفته‌اند.

مختاری بسته‌بندی نوآورانه محصولات کشاورزی را در صادرات بسیار حایز اهمیت دانست و افزود: منطقه آزاد بهترین موقعیت برای تولید،‌ بسته‌بندی و صادرات محصولات کشاورزی است و باید از این فرصت ایجاد شده بهره‌برداری کرد.

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0