پنج‌شنبه, 8 آبان 1399
  • ساعت : ۱۳:۳:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ 
    /  2
برگزاری دوره آموزشی مدیریت بهره وری صنایع جانبی شتر

حدود 70 نفر از بهره برداران، دامپزشکان و متخصصان پرورش شتر در دوره آموزشی مدیریت بهره وری صنایع جانبی شتر در مرکز آموزش شهید خیابانیان گرد هم آمدند.

در این دوره آموزشی که با همکاری مشترک مرکز توسعه کسب و کارهای روستایی شهید خیابانیان و اداره کل دامپزشکی استان برگزارشد انتظار می رود با آموزش و ترویج  صنایع تکمیلی وابسته به این بخش شاهد رونق روزافزون شترداری صنعتی در استان باشیم.

دکتر فاضلی رییس مرکز آموزش کشاورزی شهید خیابانیان گفتند: پرورش شتر مقوله‌ای جدید در استان سیستان و بلوچستان نیست و تغییر نگرش در زمینه چرخه پرورش شتر و تولید فرآورده‌های دامی وابسته به آن و سوق دادن شترداری سنتی به سمت شترداری صنعتی نیازمند همتی گسترده و همه‌جانبه است.

دکتر حسینی مدیر کل دامپزشکی استان اظهار کردند: با توجه به ویژگی‌های اقلیمی استان که در منطقه گرم و کویری واقع شده پرورش شتر به عنوان حیوانی با محصولات فراسودمند دارای توجیه اقتصادی است.پرورش شتر پتانسیلی است که خشکسالی را به فرصت تبدیل کرده و ظرفیت‌های خوب اقتصادی را در حوزه روستایی و عشایری برای بهره برداران به همراه دارد. در ادامه دوره مدرسان جناب آقای ابوبکر کرم زهی به نمایندگی از شرکت نساجی سمن بافت و آقای دکتر گنجعلی مطالب خود را ارائه کردند و در پایان دوره بازدیدی از واحدکسب و کار نساجی سمن بافت در مرکز شهید خیابانیان بازدید بعمل آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0