سه‌شنبه, 7 بهمن 1399
Slogan
  • ساعت : ۱۲:۳۴:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ 
  • کد خبر : ۲۲۹۸۴
كارگاه آموزشی اصول مدیریت زمستانه هرس و تربیت تاكستان در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

کارگاه آموزشی اصول مدیریت زمستانه هرس و تربیت تاکستان در استان سیستان  و بلوچستان  برگزار شد

 به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس در راستای طرح اقدام‌محور انگور در پروژه انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار از اراضی منطقه سیستان؛ برنامه‌های آموزشی و ترویجی از طرف موسسه آموزش و ترویج و همکاری موسسه تحقیقات علوم باغبانی؛ در بازه زمانی  ۹ الی ۱۱ دی‌ماه سال جاری با حضور بیژن کاووسی پژوهشگر مروج ارشد انگور، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس و همچنین راضیه محمودی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شاهرود در سه روز متوالی اجرا شد.

در صبح روز اول کارگاه آموزشی با استقبال محققان؛ مروجان و کارشناسان و دفاتر مراکز خدمات کشاورزی بخش خصوصی و...در سالن مرکز تحقیقات و  آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی سیستان برگزار شد. در بعدازظهر آن روز از یک تاکستان در حومه شهر زابل بازدید و نکات فنی مرتبط با هرس و تربیت و تولید محصول سالم به‌صورت عملی ارایه شد.

در روز دوم در روستای کربلایی غلام به نمایندگی شهرستان‌های زابل؛ هامون و نیمروز  برنامه روز مزرعه تحت عنوان هرس و تربیت با استقبال بسیار عالی تاکداران؛ مروجان و کارشناسان این مناطق انجام شد.

همچنین در روز سوم همین برنامه در روستای درویش پیری در شهرستان‌های هیرمند و زهک، برنامه روز انتقال یافته در خصوص هرس و تربیت با حضور بهره‌برداران و مروجان بخش دولتی و خصوصی برگزار شد. در این برنامه‌ها نکات فنی در زمینه مسایل دوره خواب بوته مو در تاکستان و راهکارها لازم بیان شد. در پایان از حمایت بسیار عالی موسسه آموزش و ترویج؛ موسسه تحقیقات علوم باغبانی؛ مرکز آموزش کشاورزی زاهدان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مرکز سیستان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0