يکشنبه, 23 خرداد 1400
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ 
سال گذشته ۲۸.۸ میلیون تن محصول سبزی و صیفی تنها در فضای باز تولید شده است

سال گذشته ۲۸.۸ میلیون تن محصول سبزی و صیفی تنها در فضای باز تولید شده است

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نقل از ایانا، مهندس حسین اصغری مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی در چهاردهمین رویداد ملی تولید، توزیع و مصرف میوه و سبزیجات در ایران، فرصت ها و چالش ها که به صورت وبینار برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۲۸.۸ میلیون تن محصول سبزی و صیفی تنها در فضای باز تولید شده است که با در نظر گرفتن تولیدات باغبانی بالای ۳۲ میلیون تن تولید این محصولات برآورد می شود و این تولید علاوه بر تامین نیاز داخلی ارزآوری زیادی داشته است.

وی افزود: توانمندی‌های تولیدات سبزی و صیفی در کشور در هر چهارفصل در کنار دانش بومی کشاورزان که چیزی از دانش روز دنیا کم ندارند، باعث شده تا در تولید سبزی و صیفی کمترین وابستگی به یارانه و خدمات دولتی را داشته باشیم. به دلیل همین توانمندی‌ها در سنوات گذشته عملکرد بالای کشاورزان در تولید محصولات را داشتیم که با افزایش کیفیت تولیدات ما، افزایش صادرات به بیش از دو برابر رسیده است.

مدیرکل دفتر امور محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: سال 2021 از طرف فائو سال سبزی و میوه نامگذاری شده که در این زمینه پیشنهادات خود را ارائه دادیم و با مشارکت محققان و کارشناسان اقدامات لازم را اجرایی می‌کنیم.

وی افزود: در همین راستا یک کمیته علمی و فنی و چهار گروه تخصصی تولید بذور داخلی با هدف کاهش ضایعات تشکیل شد و برای فیزیولوژی و فناوری‌های پس از برداشت نیز معاونت آموزش و ترویج و موسسه تحقیقات علوم باغبانی عملکرد خوبی داشته است.

مهندس اصغری با اشاره به مشکلات بخش تولید سبزی و صیفی گفت: مهمترین مشکل در این بخش، عدم مدیریت سطح زیر کشت است که منجر به تولید محصولات اضافه می‌شود، نداشتن قرارداد صادراتی مشخص، سنتی بودن بسته‌بندی و حمل و نقل، نداشتن تشکل‌های ملی محصولی، تفاوت قیمت بسیار بالای خرید کشاورز و مصرف کننده، بحران و کمبود منابع آب و اقلیم، شرایط بیمه برای محصولات سبزی صیفی و باغبانی و ناپایداری بازارهای صادراتی از دیگر مشکلات تولید این محصولات در کشور است.

وی ادامه داد: مهمترین هدف برقراری رابطه مناسب بین تولید، مصرف و صادرات و توسعه تکنولوژی جدید و فناورانه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، رصد باقیمانده سموم و نیترات برای تولید محصولات سالم با کمک موسسات تحقیقاتی مرتبط و تغذیه بهینه است.

مهندس اصغری ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این رویدادهای ملی و با کمک موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، با مراکز جهاد کشاورزی ارتباط مثمر ثمر و تنگاتنگ داشته باشیم.

در بخش دیگری از این نشست، دکتر رفیعی پور مدیرکل دفتر محیط زیست و سلامت غذا وزارت جهادکشاورزی اظهار کرد: موضوع امنیت غذایی چند وجهی است و وجه مهم و تاثیرگذار آن تولید بوده که وظیفه وزارت جهادکشاورزی است

وی افزود: از مولفه‌های حیاتی امنیت غذایی و سلامت جامعه و اولویت اول بخش تولید و کشاورزی، کیفیت مواد غذایی است. درآمد خانوار، فرهنگ، تغذیه، سیاست‌های کلان اقتصادی، کاهش سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، متعادل نبودن رژیم غذایی، تخریب محیط زیست، آفت ها و بیماری های گیاهی و دیگر مشکلات نیز با برنامه‌ریزی منسجم و مشارکت ترکیبی همه بخش های موثر و ایجاد ارتباط بین دانشگاه، تحقیقات و بخش خصوصی و تشکل ها قابل تسهیل است تا تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنیم.

در ادامه این جلسه، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های باغداران کشور خاطرنشان کرد: خُرد بودن قطعات باغبانی، سنتی بودن، پایین بودن عملکرد نسبت به واحد سطح به دلیل مقرون به صرفه نبودن هزینه‌های تولید و افزایش بی رویه قیمت ها باعث شده کشاورزی سودمندی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: گسترش شرکتهای مکانیزاسیون و توجه ویژه آموزش و ترویج به دانش به روز کشاورزان به ویژه در موضوعات باغدارای باعث شده تا باغداران با استقبال خوبی از این آموزش ها و یافته های روز دنیا، شاهد نتایج آن در عملکرد باغات خود باشند.

دکتر یداللهی تصریح کرد: در بحث توزیع و حمل و نقل مشکلات اساسی وجود دارد که باعث افزایش ضایعات کشاورزی می شود و رفع این مشکلات با کمک تشکل‌های تعاونی باغداران امکان پذیر است.

وی با اشاره به پیشنهاد و راهکارها برای برون رفت از چالش ها گفت: جلب اعتماد سازی برای صنایع فرآوری و بسته بندی و صنایع تبدیلی، تقویت تشکل‌های بخش کشاورزی، استفاده از روش‌های نوین در آموزش و ترویج و رقابتی نمودن بازار های توزیع و فروش از راهکارهای حل چالش‌های موجود است.

در ادامه این وبینار، پریسا ترابی نماینده دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت اظهار کرد: مهمترین منابع ویتامین c ودر انواع گیاهان گردآوری شده است که به ویژه در شرایط کرونا باید میوه و سبزیجات در سبد غذایی سنین مختلف قرار گیرد.

وی افزود: آگاهی خانواده ها از گروه‌های غذایی اصلی بسیار حائز اهمیت است و کارهای زیادی برای تشویق و آموزش خانوارها به استفاده از سبزی و سبزی کاری در منازل و آموزش تغذیه برای روستاییان و عشایر انجام شده است.

گفتنی است، در این رویداد ملی که با حضور بیش از 200 نقطه اتصال از سراسر کشور برگزار شد، نمایند موسسه تحقیقات علوم باغبانی و نماینده دفتر صنایع تبدیلی و غذایی وزارت جهادکشاورزی، آخرین وضعیت تولید میوه و سبزی و صیفی در کشور و همچنین آخرین وضعیت بازاریابی و بازاررسانی میوه و سبزیجات را تشریح کردند. همچنین نماینده موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی گزارشی از تحلیل وضعیت ضایعات میوه و سبزی کشور و راهکارهای کاهش و کنترل این ضایعات ارایه کرد.

در پایان نماینده معاونت باغبانی وزارت جهادکشاورزی نیز راهبردها و برنامه‌های معاونت امور باغبانی را درخصوص محصولات سبزی و صیفی توصیف نمود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0