جمعه, 27 فروردين 1400
Slogan
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ 
حضور رییس موسسه آموزش و ترویج كشاورزی در مراسم افتتاحیه هفته انتقال یافته های تحقیقاتی استان بوشهر

حضور رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در مراسم افتتاحیه هفته انتقال یافته های تحقیقاتی استان بوشهر

هفته انتقال یافته های علمی و فنی طرح های تحقیقاتی استان بوشهر با حضور رییس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر، رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، رییس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان بوشهر، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان بوشهر و سایر شرکت کننده ها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 17 و 18 فروردین ماه در محل سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر به صورت مجازی برگزار شد.

در نشست افتتاحیه این مراسم، دکتر علی اکبر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی ضمن تبریک سال نو و تقدیر از کلیه همکاران سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر، گفت : یافته های تحقیقاتی بر مبنای نیازها و خواسته‌های کشاورزان و بهره برداران ایجاد می‌شود و برگزاری هفته انتقال یافته‌ها نقشه راه خوبی برای فعالیت‌های آینده سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر خواهد بود.

 

دکتر مویدی با اشاره به فعالیت‌های گسترده‌ای که در حوزه‌ی آموزش و ترویج در سال گذشته انجام شد، اظهار کرد : طرح یاوران تولید موجب حضور گسترده همکاران تحقیقاتی در عرصه شد و در این برنامه ملی محققان تجربیات ارزنده و دانش روز خود را در اختیار بهره برداران قرار می دهند.

معاون آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به راه اندازی شبکه آموزش کشاورزی  افزود : با اینکه مدت کمی از راه اندازی این شبکه آموزش ملی می گذرد و تبلیغات گسترده ای صورت نگرفته است، با استقبال بسیار خوبی همراه بوده و روزانه بیش از 2 هزار نفر در این کلاس‌های آموزشی شرکت کرده اند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های رسانه‌ای و مجازی باید هر روز گسترش یابد، استان بوشهر را جز استان‌های پیشرو در راه اندازی استودیو برکت معرفی کرد و گفت:خوشبختانه روسای سازمان جهادکشاورزی استانها نیز با حمایت ازاین مهم،به تجهیزاین استودیوها در سراسر کشور کمک می کنند.

دکتر مویدی با اشاره به گسترش هنرستان های کشاورزی برای جوان گرایی این بخش، گفت : در سال 1400 این هنرستان ها به 40 عدد خواهد رسید. وی از محققان خواست کلاس‌های مجازی را در مزارع و باغ‌ها برگزار کنند.   

 

رییس سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر مهندس محمد تقی منوچهری در نشست انتقال یافته‌های تحقیقاتی کشاورزی در استان بوشهر گفت: انتظار ما این است که محققان در حوزه تولید علوفه، خوراک دام، دانه‌های روغنی، زراعت چوب و استفاده از آب‌های نامتعارف تحقیق کنند. وی افزود:  طرح‌های تحقیقاتی زمانی پایان یافته تلقی می‌شوند که از سوی کشاورزان در مزرعه اجرا شده باشند.

مهندس منوچهری اضافه کرد: همچنین برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که رتبه محققان براساس بکارگیری یافته‌های تحقیقاتی عرصه‌های تولید و نه براساس ارایه مقاله تعیین شود. تلاش می‌شود در قالب برنامه‌های طرح یاوران تولید، محدودیت‌های کشاورزی شناسایی و راهکارهای لازم توسط پژوهشگران و محققان ارایه شود.

وی برگزاری نشست‌های انتقال یافته‌های تحقیقاتی را موجب استفاده کشاورزان، کارشناسان و بهره برداران از آخرین دستاوردهای علمی و تحقیقاتی کشاورزی دانست.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه امنیت و تولید غذای کافی و در دسترس، حفظ منابع پایه، پایداری در تولید، حفظ سلامت جامعه و محیط زیست را برعهده دارد که تاکنون تلاش کرده به نحو مطلوبی نسبت به انجام این وظایف اقدام کند.

وی تاکید کرد: با انجام کارهای مهم و اساسی در بخش کشاورزی و هماهنگی بین تحقیقات، ترویج و بخش اجرا بیش از ۴۳۰ هکتار گلخانه در استان بوشهر وجود دارد که در سه سال گذشته گلخانه‌های این استان بیش از ۱۰۰ درصدرشد داشته است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.5.0
    V5.6.5.0