• EN
چهارشنبه, 14 خرداد 1399
اجرای دوره تربیت مربی و تسهیلگر كارآفرینی كشاورزی در حوزه مكران استان هرمزگان
 ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اجرای دوره تربیت مربی و تسهیلگر کارآفرینی کشاورزی در حوزه مکران استان هرمزگان

 دوره تربیت مربی و تسهیلگر کارآفرینی کشاورزی در حوزه مکران استان هرمزگان با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان، رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، دکتر مریم طهماسبی مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی جمعی از مدیران ارشد استانی و شهرستانی هرمزگان و 60 نفر از کارشناسان، خبرگان محلی و بهره‌برداران شهرستان‌های میناب، سیریک، جاسک و بشاگرد از سوم لغایت پنجم آذرماه سال جاری در آموزشکده فنی آیت‌اله خامنه‌ای شهر میناب استان هرمزگان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر طهماسبی مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران در این خصوص گفت: در بحث توسعه مناطق روستایی و عشایری، اعتقاد بر این است که آموزش یکی از ارکان اصلی بوده و نقش آموزش در تجارب جهانی تاکید شده است. در طرح توسعه مکران، مهم‌ترین هدف دفتر آموزش بهره‌برداران و مشاغل کشاورزی، اقدام عملی به منظور پیاده‌سازی معیشت از طریق بهبود کسب و کارهای قبل از توسعه در منطقه می‌باشد.

مریم طهماسبی افزود: در منطقه مکران، پتانسیل‌های بالا و ظرفیت‌های مهم و نیروی انسانی خوبی وجود دارد که با تربیت کارآفرینان محلی به دنبال شناسایی این پتانسیل‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی می‌باشیم. در این نوع آموزش به دنبال تحول در فضای کسب و کار منطقه و ایجاد تغییرات برخاسته از بطن جامعه و متناسب با شرایط حاکم بر منطقه هستیم. خلق ایده فعالیت نوآورانه - کارآفرینانه با توجه به شرایط محلی و مطابق با نیاز منطقه از اهداف اجرای این طرح است.

دکتر طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه‌ریزی، هدایت و مدیریت ظرفیت‌های بومی و محلی در راستای توسعه پایدار روستایی در منطقه مکران را از دیگر اهداف این طرح برشمرد.

مدیرکل دفتر آموزش بهره‌برداران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به گام‌های اجرایی طرح گفت: با اجرای این دوره تلاش می‌کنیم کارآفرینی و تسهیلگری برای ایجاد کسب و کار را در مناطق روستایی توسعه دهیم،  افرادی که این دوره را با موفقیت به اتمام برسانند تا سه سال تحت پوشش خدمات مشاوره‌ای و حمایتی برای راه‌اندازی و رونق کسب و کار قرار می‌گیرند و در صورت نیاز از کمک‌های تسهیلاتی بهره‌مند خواهند شد.

حاج‌آقا شرفی مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان نیز در خصوص ضرورت توجه جدی به امر تولید در بخش کشاورزی سخنانی ایراد نمودند. ایشان با اشاره به اینکه باید همه آحاد نسبت به خرید کالای ایرانی توجه ویژه‌ای داشته باشند، افزود: پشتیبانی از تولید ملی به منزله حمایت از اشتغال ، کار، سرمایه ملی و کارگر ایرانی است.

مسؤول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی هرمزگان تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی در جامعه تولید محور تحقق می‌یابد.
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0