• EN
جمعه, 22 آذر 1398
نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش كاركنان مراكز تحقیقات، آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان‌های كشور برگزار شد
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش کارکنان مراکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان‌های کشور  برگزار  شد


نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش کارکنان مراکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان‌های کشور با حضور دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس ورداسبی رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، دکتر بصام مدیرکل دفتر آموزش کارکنان، دکتر مخبر دزفولی رییس مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)، مهندس محسنی معاون و کارشناسان دفتر آموزش کارکنان و تعداد 60 نفر از مسئولان آموزش کارکنان استان‌ها روز 18  آبان ماه سال جاری در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) کرج برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در این نشست، خواستار تحول مثبت در حوزه‌ی آموزش کارکنان شد و اظهار امیدواری کرد، با حمایت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی و  مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی برنامه آموزش کارکنان و برنامه آموزش مدیران یکبار دیگر جایگاهش را پیدا کند.

دکتر مویدی، از مسؤولان آموزش کارکنان مراکز خواست با توجه به فرصت‌های به‌دست آمده پس از ادغام دو مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی و با تشکیل گارگروه‌ و تهیه شیوه‌نامه‌های مناسب و استفاده  بهینه از ظرفیت‌های موجود و با خروجی مناسب کمک حال موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و دفتر آموزش کارکنان باشند.

در ادامه رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به اینکه نقطه اتصال سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها و سازمان‌های وابسته، مراکز آموزشی  هستند، گفت: در مراکز آموزشی هر آنچه که در سازمان جهادکشاورزی استان و ستاد می‌خواهد اتفاق بیافتد، توسط روسای آموزش کارکنان استان‌ها انجام می‌شود. وی افزود: بنابراین خیلی مهم است که ما با دفتر آموزش کارکنان ارتباط نزدیکی داشته باشیم و تلاش کنیم، سیاست‌ها و راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی در غالب برنامه‌ها، اقدام‌ها و موضوع‌های آموزشی تبادل اطلاعات شده و انجام شود.

مهندس ورداسبی  اظهار کرد: پس از استخراج  راهبردهای اختصاصی، با کمک حوزه ستاد و بخشی از استان‌ها توانستیم، راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی را در غالب برنامه چهارساله آموزش کارکنان اجرا کنیم، وی افزود: تلاش کردیم از ابتدای سال جاری به تمامی مراکز آموزشی و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها بر اساس این راهبردها برنامه‌های آموزشی و  نیازسنجی ها را تدوین کنیم.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری تصریح کرد: خوشبختانه  بخش اعظمی از این راهبردها مورد توجه قرار گرفت و بر اساس نیاز سنجی که در مراکز آموزشی صورت گرفت با همکاری سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها این دوره‌های آموزشی جایگزین دوره‌های آموزشی قبلی شد و توانستیم یک گام به جلو برداریم و برنامه‌محور باشیم و اقداماتمان را در راستای آن راهبردهای آموزشی پیش ببریم. وی متولی آموزش کارکنان در وزارت جهادکشاورزی را موسسه آموزش و ترویج کشاورزی نام برد.

در بخش دیگری از این کارگاه، مدیر کل دفتر آموزش کارکنان با اشاره به سابقه درخشان  مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) این مرکز را یکی از مفاخر آموزشی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: ما رویکردهای آموزش کارکنان  را هر سال به سازمان اداری استخدامی ارایه می‌دهیم و این ارگان عملکرد ما را ارزیابی می‌کند. وی در ادامه افزود: از این نظر در سال جاری یک عملکرد مناسبی داشتیم و در همین راستا، توسط همکاران دفتر زحمات بسیار زیادی کشیده شده است و باید در ارزیابی یک نتیجه خوبی را  شاهد باشیم.

دکتر بصام با اشاره به اینکه باید بر اساس معیارهای ارزیابی حرکت کنیم، اظهار کرد: باید در کمیت‌گرایی تجدید نظر شود و به سمت کیفیت دوره‌ها پیش برویم. مدیر کل دفتر آموزش کارکنان خاطرنشان ساخت، نیاز سنجی باید بر مبنای نیازهای شغلی، سازمانی و فردی تلفیق شود.

مدیر کل دفتر آموزش کارکنان ابراز کرد: می‌توان با آموزش کارمندان به یکدیگر و آموزش و یادگیری کارمندان و مدیران از هم، همچنین خودآموزی و آموزش‌های انبوه از طریق  صدا و سیما و پیوند دادن این آموزش‌ها به آموزش‌های کارکنان، می‌توان باعث اثربخشی چند برابر شد.

در پایان نشست، نمایندگان ارشد مناطق پنجگانه دیدگاه‌های خود را در ارتباط با آموزش کارکنان ارایه دادند و در پایان از سوی مسؤولان آموزش کارکنان مراکز سوالاتی بیان شد که دکتر مویدی و دکتر بصام به این سوالات پاسخ دادند.
گفتنی است، در پایان این گردهمایی دو روزه از کارشناسان ارشد آموزش کارکنان مناطق پنجگانه کشور با اهدا لوح تقدیر شد.

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0