• EN
جمعه, 15 آذر 1398
عنوان : اولین جشنواره روز مزرعه آلو در استان خراسان رضوی برگزار شد
کد خبر : ۲۱۱۹۶
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ 
ساعت : ۹:۲۸:۲۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اولین جشنواره روز مزرعه آلو در استان خراسان رضوی برگزار شد

 

اولین جشنواره روز مزرعه آلو با حضور مسوولان کشوری و استانی با همت شهرداری شهر خرو و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور روز نهم آباان ماه سال جاری در شهر خرو  استان خراسان رضوی برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس قدمیاری شهردار خرو مسائل و مشکلاتی را درباره تولید محصول آلو مطرح کرد. سپس مهندس فرهمند مدیریت جهاد کشاورزی نیشابور مطالبی را درباره سطح زیر کشت، ارقام، میزان تولید، نوع فراوری و صادرات محصول آلو بیان کرد.

این جشنواره در سه بخش تخصصی تولید، فراوری و بازاریابی برگزار و یافته‌های جدید توسط محققان ارائه شد.

در پنل تخصصی فراوری و خشک کردن آلو به بحث بهداشتی آن و استفاده از انرژی خورشیدی و روش‌های صنعتی(خشک‌کن‌های کابینتی) اشاره شد و تاکید شد از گوگرد برای خشک کردن استفاده نشود.

رئیس  سازمان جهادکشاورزی استان خراسان رضوی با توجه بالاترین سطح زیر کشت آلو در کشور عنوان کرد: کارهایی که این سازمان در دستور کار خود دارد، تولید انواع خشک کن‌های آلو، ایجاد بازارچه‌های محلی، شناسایی سرمایه‌گذاران، شناسایی بازارهای هدف، برندسازی، شناسایی تجار تخصصی، ایجاد سردخانه‌ها، ایجاد نهالستان‌های رویشی و اصلاح شده و تامین منابع و تسهیلات برای آلوکاران می‌باشد.

مهندس طهماسبی معاونت باغبانی وزارتخانه  نیز، این جشنواره و روز مزرعه را جشن شکرگزاری خواند و از مسئولان درخواست کرد، که حداقل خروجی این جشنواره ایجاد شهرک‌های فروش خشکبار (بازارچه‌های محلی)، تشکیل اتاق فکر و ایجاد یک تشکل یا تعاونی تولید تخصصی آلو باشد. این جشنواره و روز مزرعه پس از سه روز کاری و بررسی تیم‌های برتر استارت آپ ویکند که ایده‌های برتر خود را بیان کردند پایان یافت.
بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0