• EN
جمعه, 15 آذر 1398
عنوان : اقدام‌های مشترك مدیریت ترویج و معاونت بهبود تولیدات دامی در راستای هویت‌دار كردن دام‌ها
کد خبر : ۲۱۱۸۹
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ 
ساعت : ۱۱:۵۱:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

اقدام‌های مشترک مدیریت ترویج و معاونت بهبود تولیدات دامی در راستای هویت‌دار كردن دام‌ها

 

مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی، 2000 تراکت(اطلاعیه تک برگی) با دو موضوع "اهمیت پلاک گذاری دام" و "ضوابط جدید حمل و نقل و نگهداری دام زنده" تهیه و در حوزه مراکز جهاد کشاورزی همه  شهرستان‌ها " توزیع کرد.

مهندس منشی‌زاده مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گفت: هدف از تهیه و توزیع این پوستر، آشنایی بیشتر دامداران با اهمیت و مزایای پلاک‌گذاری دام، ضوابط جدید حمل و نقل و نگهداری دام زنده می‌باشد.

وی بر اساس توصیه‌های معاونت بهبود تولیدات دامی گفت: اهمیت پلاک‌گذاری دام را در هویت دار شدن دام ها، تسهیل در دریافت خدمات دامپزشکی، بانکی و بیمه دام، دستیابی به آمار واقعی دام جهت برنامه‌ریزی اقتصادی، پیشگیری از سرقت دام و سوء استفاده‌های احتمالی افراد سودجو، امکان برنامه‌ریزی اصلاح نژادی در جهت بهبود کمی و کیفی تولیدات دامی، تسهیل در توزیع نهاده‌های دامی و برنامه‌ریزی برای تولید علوفه مورد نیاز عنوان کرد.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی همچنین پیرو تاکید بخش تخصصی مرتبط افزود: از ضوابط جدید حمل و نقل و نگهداری دام زنده این است که تمامی مالکین زنده موظفند آمار و اطلاعات دام خود را مطابق با زمان‌بندی و ساز و کار اعلامی وزارت جهاد کشاورزی به صورت مستمر در سامانه پنجره واحد کشاورزی، ثبت و پلاک گذاری و تغییرات آن را به روز رسانی کنند. فرصت اجرای این بند برای دام سنگین، شش ماه و برای دام سبک، یک سال از زمان ابلاغ این ضوابط (بهمن ماه سال 1397) می‌باشد و نیز نگهداری دام زنده صرفا" با نصب پلاک دام معتبر و ثبت مشخصات دام زنده از طریق سامانه GIS و سامانه هویت دام در پنجره واحد کشاورزی مجاز می‌باشد.

 

مهندس منشی زاده تاکید کرد: از زمان اعلام اجرای طرح فوق، برنامه‌های آموزشی و ترویجی از جمله برگزاری کارگاه آموزشی برای همه مدیران و همکاران اجرایی در سطح استان، دوره‌های ترویجی، آموزش‌های انفرادی، تهیه و توزیع اطلاعیه‌های ترویجی، تهیه و نصب بنرهای اطلاع رسانی در اماکن عمومی در روستاها، تهیه برنامه‌های رادیویی، توسط همکاران مروج پهنه در سطح مراکز جهاد کشاورزی به اجرا در آمده است.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0