• EN
شنبه, 27 مهر 1398
جلسه مقدماتی برگزاری جشنواره دام سبك در موسسه آموزش و ترویج كشاورزی برگزار شد
 ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

جلسه مقدماتی برگزاری جشنواره دام سبک در موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد

جلسه مقدماتی با حضور دکتر کرمی دهکردی مدیرکل و مهندس پیری معاون دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی، مهندس اقبالی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان تهران، نماینده‌های بخش خصوصی و جمعی از کارشناسان دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی، دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی و اداره روابط عمومی روز یکشنبه 14 مهرماه در سالن مروج  موسسه آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در راستای اهداف و برنامه‌های دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی مبنی بر برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاههای محصولی، موضوعی و تخصصی، نشست مشترکی با بخش خصوصی و مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان تهران در زمینه مشارکت در برگزاری جشنواره بین‌المللی دام سبک در محل پیشنهادی شهر آفتاب برگزار شد.

در این نشست مشترک، دکتر کرمی دهکردی مدیرکل دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی ضمن استقبال از برگزاری این جشنواره بین‌المللی سه موضوع مهم هدف نهایی، مخاطبان اصلی و فرآیند انجام کار را مورد تاکید قرار داد.

حسین پیری معاون دفتر ترویج دانش و فناوری کشاورزی، شناساندن ظرفیت‌های حوزه‌های دام سبک کشور، نژادهای دامی داخلی و خارجی، دام‌های پرتولید، نژادهای سازگار در کشور و آشنایی مخاطبان آزاد، علاقمندان، مصرف کنندگان و بهره‌برداران با حوزه دام سبک را از اهداف اصلی این جشنواره معرفی کرد و فرآیند انجام کار و ایجاد کمیته‌های فنی، پشتیبانی، اجرایی و علمی در برگزاری جشنواره را تشریح کرد.

دکتر کرمی دهکردی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برنامه‌ریزی در برگزاری جشنواره‌های حوزه دام نسبت به جشنواره‌های دیگر کار دشوارتری است و زمان برگزاری این جشنواره نیز برای استفاده بهره‌برداران و به خصوص عشایر بسیار حایز اهمیت است. وی با اشاره به فعالیت‌های خوبی که در زمینه اصلاح نژاد دام‌های سبک در کشور صورت گرفته است، ورود صنایع تبدیلی در این جشنواره را نیز ضروری دانست و خواستار مشارکت جدی با سازمان امور عشایر برای ورود اقوام عشایر کشور و دامداران پیشرو و نوپا در این جشنواره شد.

جشنواره بین المللی دام سبک با مشارکت موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، سازمان جهادکشاورزی استان تهران و بخش‌ خصوصی فرصت مناسبی برای انتقال دانش در حوزه دام سبک به بهره‌برداران و آشنایی هر چه نزدیک‌تر و بیشتر با دامداران موفق در این حوزه برای مخاطبان خاص داخلی و خارجی و عموم مردم خواهد بود.


بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0