• EN
جمعه, 28 تير 1398
عنوان : با حضور دكتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج كشاورزی روز ملی مزرعه در استان كرمانشاه برگزار شد
کد خبر : ۲۰۴۷۴
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ 
ساعت : ۱۶:۵۹:۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

با حضور دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی روز ملی مزرعه در استان کرمانشاه برگزار شد

 

مراسم روز ملی مزرعه با حضور نماینده استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، مهندس حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان، دکتر مویدی معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری کرمانشاه، دکتر خمیس آبادی رئیس مرکز تحقیقات  و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان، روسای دانشگاه و مراکز کشاورزی و دهستان‌ها، جمعی از کشاورزان، بهره‌برداران و دانشجویان در روزهای 20 الی 22 خردادماه سال جاری در ایستگاه تحقیقات کشاورزی اسلام آباد غرب استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نقل از مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان کرمانشاه، در اولین روز جشنواره که با حضور 166 نفر از کارشناسان پهنه‌های تولیدی شهرستان‌های استان برگزار شد، کارشناسان پهنه از نزدیک با طرح‌های تحقیقاتی و آخرین یافته‌های ترویجی و تحقیقاتی آشنا شدند.  روز دوم، با حضور رییس و محققان مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان، کارشناسان مدیریت ترویج استان و 220 نفر از کشاورزان و کارشناسان پهنه شهرستان‌های استان برگزار شد و سومین روز جشنواره با حضور  مدیران ارشد ستادی و استانی و جمعی از کشاورزان، دانشجویان به تعداد 500 نفر  برگزار شد.

مهندس حاتمی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه با تاکید بر ضرورت معرفی دستاوردهای جدید برای بخش کشاورزی، اظهار داشت: ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اسلام آباد غرب یکی از ایستگاه‌های تحقیقاتی مهم در سطح کشور و جزو موفق‌ترین و پویاترین مراکز تحقیقاتی استان است که خاص مناطق معتدل و سرد می‌باشد. نوربخش حاتمی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه 54 مرکز جهادکشاورزی دارد بیان کرد: 640 کارشناس ارشد و دکتری و 65 محقق معین در این مراکز مشغول فعالیت هستند.

حاتمی افزود: ایستگاه تحقیقات اسلام آباد غرب در واقع مهم‌ترین ایستگاه تحقیقاتی محصولات آبی در استان کرمانشاه می‌باشد که در این ایستگاه فعالیت‌های تحقیقاتی به طور عمده بر روی محصولات دانه‌های روغنی، ذرت و غلات متمرکز شده است و سالیانه حدود 50 پروژه تحقیقاتی در این ایستگاه انجام می‌شود که بیش از نصفی از آن مربوط به غلات می‌باشد.

 

دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در ادامه مراسم، با بیان اینکه باید به سمت کشاورزی دانش بنیان حرکت کنیم افزود: استان کرمانشاه جزء استان‌های پیشرو در برگزاری روز مزرعه است. دکتر مویدی خاطرنشان کرد: امروزه برنامه روز مزرعه در استان کرمانشاه تبدیل به  روز ملی مزرعه شده است که نشان از تاثیر و نقش  این برنامه در بین کشاورزان و دست‌اندرکاران دارد. وی برنامه روز مزرعه را روشی  مناسب در راستای حرکت به سمت علمی‌تر کردن بخش کشاورزی اعلام کرد.

در ادامه نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی، نیز اظهار داشت: قبلا نگاه سنتی به حوزه جهادکشاورزی بود، اما امروز با استفاده از کارشناسان بخش کشاورزی اقدامات موثری در این حوزه انجام شده است. 

 وی با بیان اینکه مردم امروزه به اهمیت بخش تحقیقات کشاورزی رسیده اند، افزود: در بخش کشاورزی ضرورت انجام پژوهش ها غیرقابل انکار بوده و به مراتب از گذشته بیشتر شده است.

در پایان رییس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه نیز با اشاره به مجموعه فعالیت‌های ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان اسلام آبادغرب، تصریح کرد: این مرکز سالانه حدود دو هزار لاین را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. در این جشنواره ۳۲ رقم گندم در معرض دید بهره‌برداران قرار گرفت.

 

 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0