• EN
شنبه, 10 خرداد 1399
گردهمایی سراسری مدیران هماهنگی ترویج كشاورزی كشور با ‏حضور معاون وزیر در امور زراعت برگزار شد
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ 

امتیاز :  ۳.۰۰ |  مجموع :  ۲

گردهمایی سراسری مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور با حضور معاون وزیر در امور زراعت برگزار شد

 

 

گردهمایی سراسری مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور با حضور مهندس کشاورز معاون وزیر در امور زراعت، نماینده ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس اسفندیاری مجری ملی طرح گندم، دکتر طهماسبی قائم مقام سازمان، دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، قائم مقام، معاونان، مدیران کل موسسه و مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور، روز 21 خردادماه سال جاری در سالن اندیشه مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی برگزار شد.

این گردهمایی با موضوع بیان رویکردها و برنامه‌های دفاتر ستادی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و ارایه تجربه‌های موفق دکتر موموندی، مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی استان لرستان با موضوع نقش آفرینی ترویج کشاورزی در مدیریت مخاطرات سیلاب و دکتر ابراهیمی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی  استان فارس با موضوع تعامل تحقیق و ترویج برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، در ابتدای جلسه، حاج آقا سعیدیان نماینده ولی فقیه در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، با اشاره به احاديث مربوط به زکات اظهار داشت: مروجان که نزدیک‌ترین افراد به بهره‌برداران هستند باید علاوه بر مباحث کشاورزی به ترویج فرهنگ زکات نیز بپردازند که بسیار مهم است و سبب افزایش رزق می‌شود. ایشان تاکید کرد، آرامش منطقه در گرو امنیت اقتصادی کشور ما است. همه بخش‌های وزارت جهادکشاورزی با حرکت در راه امام خمینی (ره) با رونق تولید بر این جنگ اقتصادی غلبه خواهند کرد که مجموعه آموزش و ترویج کشاورزی در این راه، مسوولیت سخت‌تری از دیگر اعضای خانواده بزرگ کشاورزی  بر عهده دارد.

 


 

در ادامه جلسه، دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه اجرای طرح نظام نوین ترویج تغییرات مثبتی در ستاد و استان‌ها ایجاد کرده، رویکرد "هر پهنه یک برنامه عملیاتی" را با توجه به شرایط و تفاوت‌های اقلیمی مناطق، مبتنی بر مساله‌یابی و کاملا منطبق با برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت جهادکشاورزی، به عنوان برنامه جدید بسیار حايز اهمیت دانست و از مدیران ستادی و استانی خواست که این برنامه به طور جدی پیگیری و انجام شود.

دکتر مویدی با اشاره به دو فعالیت جدید که در موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نتیجه رسیده است، گفت: یکی از این کارها مشخص شدن ردیف اعتباری آموزش و ترویج و دیگری استمرار تجهیز مراکز جهادکشاورزی است. وی همچنین تاکید کرد، مباحثی که در این جلسه مطرح می‌شود می‌تواند، چراغ راه آینده این مجموعه باشد.

در ادامه این نشست، مهندس کشاورز معاون وزیر در امور زراعت، با بیان اینکه ظرفیت بخش کشاورزی نسبت به نیازها و انتظارات محدود است، گفت: تجربه نشان داده، برنامه‌هایی در حوزه‌های مختلف کشاورزی به نتیجه و بازخورد موثر خواهد رسید که با تعامل و در تکمیل فعالیت‌های دیگر بخش‌های وزارت جهادکشاورزی باشد.

مهندس کشاورز با اشاره به اهمیت مستندسازی و ترسیم کارها اظهار داشت: فقط در این صورت است که اگر در آینده مشکلی به وجود بیاید با برگشت به همین مستندات کمک شایانی برای ایجاد راه حل به دست می‌آید. ایشان اولین نکته مهم کشاورزی را بهره‌وری آب عنوان کرد و گفت: با توجه به تغییر اقلیم، در تدوین برنامه‌ها باید به طور ویژه به مساله کم‌آبی توجه شود.

مهندس کشاورز در بخش دیگری از سخنان خود، کلید توسعه هر کشور را در  ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری، برای فعالان اقتصادی توصیف کرد و انتظار خود را از عملکرد موسسه آموزش و ترویج کشاورزی این گونه بیان کرد: برنامه‌های موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و مدیران هماهنگی ترویج کشور باید متناسب با شرایط اقتصادی، اجتماعی و موضوع‌ها و مسایل مناطق و محصولات کشاورزی و با تاکید بر همگرایی بین تمام بخش‌های وزارت جهاد کشاورزی، به  اشکال متنوع تبیین شود. وی همچنین افزود: بخش کشاورزی در تمام دنیای امروز به  امنیت غذایی بیش از هر تجارتی پرداخته است.

 نشست مذکور با ارایه پیشنهادها و سوال‌های، مدیران ستادی با  مدیران هماهنگی ترویج کشاورزی کشور به کار خود خاتمه داد.

 

 

 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0