• EN
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
عنوان : كارگاه آموزشی مساله‌یابی و برنامه‌محوری در حاشیه جشنواره ‏ملی روز مزرعه در خراسان رضوی برگزار شد‏
کد خبر : ۲۰۴۶۴
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ 
ساعت : ۱۷:۵۷:۲۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

کارگاه آموزشی مساله‌یابی و برنامه‌محوری در حاشیه جشنواره ملی روز مزرعه  در خراسان رضوی برگزار شد

 

جشنواره روز ملی مزرعه استان خراسان رضوی با حضور رییس و معاونان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، نماینده ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان، نماینده ولی فقیه در سازمان تات، رییس سازمان جهادکشاورزی و رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی و جمعی از مدیران ستادی و استانی، محققان، مروجان، کارشناسان و کشاورزان و بهره‌بردارن، روز دوشنبه بیستم خردادماه  سال جاری در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی برگزار شد.

در افتتاحیه مراسم، دکتر اقنوم رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی ضمن خیر مقدم به مهمانان، هدف اصلی روز مزرعه امسال را افزایش بهره‌وری اقتصادی آب دانست و افزود: رویکرد انتقال یافته‌ها با هدف ارتقای معیشت بهره‌برداران در همه حوزه‌های کشاورزی با پشتوانه علمی دانش تجمع یافته اساتید دانشگاه، محققان و پژوهشگران در کنار برنامه‌های اجرایی تحقق می‌یابد. دکتر اقنوم همچنین رویکرد آموزشی و ترویجی در برگزاری روز مزرعه را از راهبردهای اصلی وزارت جهادکشاورزی بیان کرد.

 

در ادامه مراسم، دکتر خاوازی معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه در انتقال دانش و اطلاعات در وزارت جهادکشاورزی ریل‌گذاری مناسبی انجام شده، ساختار مراسم روز مزرعه را نسبت به سال قبل تخصصی‌تر دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به پتانسیل‌های خراسان رضوی از جمله در بخش شیلات، زراعت و دام و با مشارکت بخش خصوصی در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان بتوان تغییر  و  تحول عظیمی در بخش کشاورزی به وجود آورد.

 

در حاشیه این مراسم دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در مصاحبه خبری با خبرنگار صدا و سیمای استان خراسان رضوی، با ارایه توضیحاتی درخصوص ماهیت روز ملی مزرعه، گفت: روز مزرعه یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های آموزش عملی در عرصه محسوب می‌شود و تقویم روز ملی مزرعه نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش یافته است. ایشان روز ملی مزرعه خراسان رضوی را حول موضوع بسیار مهم وزارت جهادکشاورزی، یعنی بهره‌وری آب عنوان کرد که با شعار چه بکاریم و چگونه بکاریم به صورت ویژه در محصولات کمتر شناخته شده مثل کینوا، کوشیا، تریتیکاله که علاوه بر کم‌آب‌بر بودن صرفه اقتصادی داشته و باعث افزایش تولید و اشتغال می‌شود.

 

 

پس از اتمام مراسم روز مزرعه، کارگاه آموزشی مساله‌یابی و برنامه‌محوری با حضور رییس و معاونان و مدیران کل موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و مدرسان دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص تبیین و جانمایی اهمیت و نقش آموزش و ترویج در مدیریت بخش کشاورزی برگزار شد.

 


در پایان این کارگاه از سه نفر از مروجانی که در مدیریت بحران مناطق سیل زده در استان های لرستان، خوزستان و گلستان فعالیتهای موثری داشتند، یک نفر از پیشکسوتان ترویج و دو تن از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0